Kemalpaşa’da 2.Kadın İstihdamı Aktifliği gerçekleştiriliyor

8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü, Kemalpaşa Belediyesi’nin düzenleyeceği etkinliklerle dolu dolu kutlanacak.

Kemalpaşa Belediyesi, bayanların ülke ekonomisindeki hissesini artırmak, üretimde fırsat eşitliği sunmak hedefiyle 8 Mart Dünya İşçi Bayanlar Günü’nde Rekreasyon Alanı’nda “Hayata Yine Başla” sloganı ile etkinlikler düzenliyor. Bayan istihdamının Kemalpaşa’da artırılmasına yönelik düzenlenen programda yüzlerce bayana iş imkânı sağlanacak. Kemalpaşa Rekreasyon Alanı’nda 8 Mart günü saat 09:00-18:00 saatleri ortasında gerçekleştirilecek aktiflikte, üretici bayanları desteklemek hedefiyle yüzlerce bayan alanda stant kurarak el emeği eserlerini satma imkanı bulacak.

İŞ İNSANLARI VE BAYANLAR BULUŞACAK

Kemalpaşa Rekreasyon alanında bu sene ikincisi düzenlenecek aktiflikte, çeşitli firmalardan iş insanları ile bayanlar bir ortaya gelerek bayanlara istihdam sağlanacak. Aktifliğe tüm bayanları davet eden Kemalpaşa Belediye Lideri Rıdvan Karakayalı açıklamasında, “Emek hareketlerinden doğarak, Bayanlar Günü ile özdeşleşen 8 Mart gününü ‘Dünya İşçi Bayanlar Günü’ olarak kutlamaktayız. Bilhassa son yıllarda bayanlarımızın maruz kaldığı şiddet ve baskı en temel insani haklarından olan ömür hakkını tehdit etmektedir. Bu mevzuyu, bütün Dünya ülkelerinin üzerine değerle eğilmesi ve en kısa müddette çözmesi gereken bir insanlık sorunu olarak görüyorum.”

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNDEN UZAK BİR ÖMÜR DİLİYORUM”

Kemalpaşa Belediyesi olarak, vazifeye geldiğimizde hayata geçirdiğimiz birinci projelerden bir tanesi olan Bayan Müracaat Merkezi’mizde, bayanlarımıza yönelik toplumsal ve ruhsal dayanakların yanı sıra istihdam sağlayan projeler ile bayanın toplumsal ömür ve üretim alanında yerini her vakit desteklemek için çalışıyoruz. Geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiğimiz bayan istihdamı aktifliği ile 320 kadınımıza iş imkânı sağlamış olduk. Bu yıl 8 Mart’ta ikincisini gerçekleştireceğimiz aktifliği geliştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında, tüm bayanlarımıza şiddetin her türlüsünden uzak ve ömrün her alanında özgür hissedecekleri bir ömür diliyorum. “ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir