Lider Altay: “Konya Görülmeye Kıymet Bir Şehir”

Konya Büyükşehir Belediyesi dünyanın en büyük 5 turizm fuarı ortasında yer alan EMITT’te Konya’yı tüm ilçeleri ile birlikte tanıttı. Fuarın son gününde Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte stantları ziyaret eden Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya’ya gelen turist sayısını artırmak ve kentin turizm gelirini artırmakla ilgili ilçe belediyeleriyle ağır bir gayret sarf ettiklerini söyledi. Lider Altay, “Konya görülmeye bedel bir kent. Tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızı Hz. Mevlana’nın ve Çatalhüyük kentine, Selçuklu payitahtına davet ediyorum.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, İstanbul’da düzenlenen Doğu Akdeniz Memleketler arası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMTT) Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Konya’yı temsil eden ilçe belediyelerinin stantlarını ziyaret etti.

Bu yıl 25’incisi gerçekleştirilen EMITT’te, “Konya Seni Bekliyor” mottosu ile yerini alan Konya Büyükşehir Belediyesi, dünyadaki 5 büyük turizm fuarı ortasında yer alan tertipte kentin tarihi ve turistik zenginliklerini dünyaya tanıttı.

KONYA’YA YAPILACAK TİPLERİN SAYISINI ARTIMAKLA İLGİLİ UĞRAŞ SARF ETTİK

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, fuarın son gününde Karatay Belediye Lideri Hasan Kılca, Meram Belediye Lideri Mustafa Kavuş ve Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı ile birlikte stantları ziyaret etti.

Konya’yı her platformda tanıtmaya çalıştıklarını, EMITT’in de dünyanın en değerli tertiplerinden birisi olduğunu söz eden Lider Altay, “Açıldığı günden beri de birçok konuğumuzu standımızda ağırladık. Standımızı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanımıza ve İstanbul Valimiz Ali Yerlikaya’ya takviyelerinden ötürü teşekkür ediyorum. Konya kadim bir kent. Selçuklu’nun payitahtı, Hazreti Mevlana’nın kenti. Bu kente gelen turist sayısını ve Konya’nın turizm gelirini artırmakla ilgili belediyelerimizle ağır bir efor sarf ediyoruz. EMITT de bu tanıtım için bize çok büyük bir fırsat oluşturdu. Konya’nın tüm ilçelerinin hoşluklarını hem ziyaretçilerimize hem de birinci ve ikinci gün profesyonellere anlatarak Konya’ya yapılacak cinslerin sayısını artırmakla ilgili gayret sarf ettik.” diye konuştu.

TÜM TÜRKİYE’DEKİ VATANDAŞLARIMIZI KONYA’MIZA DAVET EDİYORUM

Fuar müddetince bir taraftan da Ağustos ayında Konya’nın mesken sahipliği yapacağı İslam Oyunları ile ilgili tanıtım yaptıklarını kaydeden Lider Altay, “Konya görülmeye kıymet bir kent. Hem kent dışında yaşayan Konyalı hemşehrilerimizi hem de tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızı Hazreti Mevlana’nın kentine, Selçuklu payitahtına, Çatalhöyük’ün kentine davet ediyorum. Konya’ya süratli trenle ulaşmak çok kolay. Bilhassa İstanbul, Eskişehir ve Ankara’da yaşayan vatandaşlarımız süratli tren konforuyla Konya’mıza gelebilirler. Konya’nın gastronomisini tadıp kenti ziyaret edebilirler. Fuarda ilçe belediyelerimizle birlikte yer alıyor, tüm ilçelerimizin tanıtımını yapıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak 42 bin kilometre alandaki Konya’nın tüm hoşluklarını burada tanıtıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir