realme, 2021’in 4. Çeyreğinde Global Akıllı Telefon Pazarında Batı Avrupa’da Birinci Kere 5. Sırada

Dünyanın en büyük 6 akıllı telefon markası ortasında en genç marka olan realme, güçlü büyüme ivmesini sürdürdü ve temel kıymeti olan “Cesaret Et” mottosu ile global pazarlarda rekor kıran bir performans sergiledi.

En son Canalys bilgilerine nazaran realme’nin pazar hissesi, 2021’in dördüncü çeyreğinde dünya genelinde 30 pazarda ve 6 bölgede BİRİNCİ 5 ortasında, Filipinler ve Bangladeş’te 1 numara pozisyonunda. Bununla birlikte Almanya, Peru, Kolombiya ve Batı Avrupa Bölgesi’de dahil olmak üzere yeni bölgeye giriş yaptı.

realme, çığır açan performansı ve tasarımı odağına alan akıllı telefonlarıyla, global pazarlarda değerli bir yer edindi. Canalys bilgileri, realme’nin Hindistan’daki pazar hissesinin bir evvelki yıla nazaran yüzde 48 artarak yüzde 17’ye yükseldiğini gösterdi. Marka Türkiye’de ise, 46 oranınında büyüme gösterdi. realme, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarında olumlu büyüme kaydeden birinci 5 ortasında tek marka oldu.

realme, Avrupa’da yaklaşık 450’lik yıllık büyüme oranıyla yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve bölgedeki dördüncü en büyük akıllı telefon markası haline geldi. Birebir vakitte Batı Avrupa’da 1365 üzere muazzam bir büyüme oranına şahit oldu ve birinci sefer BİRİNCİ 5 akıllı telefon markası oldu.

Markanın büyüme ivmesi; İspanya ve İtalya’da BİRİNCİ 4, Almanya ve Hollanda’da ise BİRİNCİ 5’e gelmesi ile daha da hızlandı. realme, Orta ve Doğu Avrupa’da yüzde 11 pazar hissesi elde etti ve 4 numarada yer aldı. Yunanistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna ve Belarus, realme’nin BİRİNCİ 3’e yükseldiği güçlü bir büyümeye şahit oldu.

Marka sahip olduğu özgün ve rekabetçi eserleriyle, süratli büyüme ve popülerlik kazanmaya devam ediyor. realme, Latin Amerika, Orta Doğu ve Afrika’da yeni bir atılım gerçekleştirirken Güneydoğu Asya’da BİRİNCİ 5’de yerini korudu.

Üç yaşında olan realme, 2021’de güçlü bir 4. çeyrek performansıyla verimli bir yılı tamamladı. realme’nın kurucusu ve tıpkı vakitte CEO’su olan Sky Li, “Şirket, meyvelerini vermeye başlayan önder teknolojik yeniliklerle dünya çapındaki müşterilere segmentte en uygun performansı sağlamaya odaklandı,” dedi, “2021’de yıllık akıllı telefon satış hacmimiz Bir evvelki yıla nazaran 50 artışla 60 milyon ile rekor kırdı. 2022’de dünya çapında hayranlarımıza yeni ve heyecan verici eserler sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir