Keçmek’te Üreten Bayanlar Kazanıyor

Keçiören Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (KEÇMEK) ve İŞKUR işbirliğinde sürdürülen meslek edindirme kurslarına Keçiörenli bayanlardan ağır ilgi olduğunu söyleyen Belediye Lideri Turgut Altınok, “KEÇMEK 2 bin öğrenciyle eğitimlerini sürdürüyor. Burada İŞKUR işbirliğinde açtığımız kurslarımız da bulunuyor. Merkezlerimizde hem el sanatları hem de akademik eğitimler veriliyor. Üretilen eserler ise Keçikoop’ta gelire dönüşüyor” dedi.

Keçiören Belediyesi bünyesinde hizmet veren KEÇMEK 11 kurs merkezi ve 1 atölyede 59 branşta sanat ve meslek edindirme eğitimleri veriyor. Geçtiğimiz yıl pandemi münasebetiyle online olarak devam eden eğitimlerden ise 4 bin 800’den fazla vatandaş faydalandı. Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte şuanda 2 bin kursiyer KEÇMEK’te eğitimlerine devam ediyor.

Keçiören Belediye Lideri Turgut Altınok KEÇMEK öğrencilerinin ürettiği el emeği göz ışığı eserlerini belediyeye ilişkin e-ticaret platformu Keçikoop’ta sattıklarını söyleyerek, “Burası birebir vakitte vatandaşımızın istihdamına katkı sunmak için hizmet veren kıymetli eğitim kurumlarımızdan biridir. Bilhassa bayanlarımızın toplumsallaşması ve meslek edinmesi açısından da kurs merkezlerimiz hayli yararlı işler yapıyor. Bayanlarımız öğrendiklerini konutlarında uygulayarak el emeği göz parıltısı eserler ortaya koyuyor ve biz de bu eserlerin satışını yapıyoruz. Bir yandan konut ekonomilerine katkıda bulunuyorlar bir yandan da ilgi duydukları sanatları icra etme fırsatı buluyorlar.” sözlerini kullandı.​

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir