Aksigorta, İş’te Eşit Bayan Sertifikası’nın Sahibi Oldu

Çalışanlarının 51’i bayanlardan oluşan ve Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz kontrol şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir kontrol sonrası İş’te Eşit Bayan Sertifikası’nı almaya hak kazanan Aksigorta hem şirket içinde hem de şirket dışında bayanların hayatına paha katacak teşebbüsler üzerinde çalışıyor.

Hayatın her alanında olduğu üzere iş dünyasında da toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan Aksigorta, bu kapsamda yaptığı çalışmalarla, aldığı sertifikalara bir yenisini daha ekledi. Çalışanlarının 51’i bayanlardan oluşan ve Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz kontrol şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir kontrol sonrası İş’te Eşit Bayan Sertifikası’nı almaya hak kazanan Aksigorta hem şirket içinde hem de şirket dışında bayanların hayatına paha katacak teşebbüsler üzerinde çalışıyor.

İş hayatında bayanlara eşit haklar ve fırsatlar sunan kurumlar, Sürdürülebilirlik Akademisi ve İngiliz kontrol şirketi Intertek iş birliği ile yapılan bağımsız bir kontrol sonrası kâfi puan aldıklarında İş’te Eşit Bayan Sertifikası almaya hak kazanıyorlar. Sertifikaya sahip olabilmek için geçme derecesinin 70 puan olduğu kontrolden 90 puan alan Aksigorta, cinsiyet eşitliğinin sağlanması ve ayrımcılık yapılmaması, ayrımcılığa karşı faal bir idare sistemi oluşturulması, inançlı çalışma şartlarının sağlanması, şiddet ve tacizi tedbire sistemlerinin oluşturulması, tedarik zincirinin siyasetler doğrultusunda bilgilendirilmesi, cinsiyet eşitliği ve bayanın güçlenmesi için toplumsal tesir oluşturulması, tüm paydaşların tahlile iştirakinin sağlanması üzere bahislerde değerlendirmeye tabi tutuldu.

Tüm çalışanlara eşit fırsat

Cinsiyet istikrarının iş hayatına zenginlik katacağına inanan Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “WEP’s prensipleri imzacısı olarak çıktığımız yolda cinsiyet eşitliğine yönelik yaptığımız çalışmalarla “İş’te Eşit Bayan Sertifikası”nı da almış olmaktan ötürü büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Aksigorta olarak, tüm çalışanlarına eşit fırsat tanıyan bir kurumuz. Cinsiyet eşitliği şuuru konusunda kurumda farkındalık yaratmak hedefiyle 2013 yılında İş’te Eşitlik Bildirgesi’ni imzalamış ve bu bildirge ile kurum içerisinde cinsiyet istikrarını korumuş olduk. Birebir vakitte tecrübeli ve ehil bayan çalışanların daha üst konumlara hakikat ilerleyerek Aksigorta’da ve iş hayatında yükselmelerine de takviye oluyoruz. Sayılarla tabir etmemiz gerekirse, kurumumuz çalışanlarının 50,3’ü bayanlardan oluşuyor. Yönetici takımımızın 32’si bayan. Tıpkı vakitte 73 oranında bayan çalışan bağlılığına sahibiz. Kıdem yılı oranlarına baktığımızda da bayan çalışanlarımızın 6,01 oranında kıdem yılına sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten şirket içinde ve şirket dışında bayanların hayatına paha katacak değerli teşebbüslerimiz bulunuyor’’ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir