Osmangazi’den Eğitime Arsa Dayanağı


Osmangazi Belediyesi, Yunuseli Mahallesi’nde bulunan belediyeye ilişkin 12 dönümlük arsayı, okul yapılması hedefiyle Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne devretti.

Osmangazi Belediyesi, klasik belediyecilik hizmetleri dışında kurum farkı gözetmeksizin ulaşımdan sıhhate, spordan etraf yatımlarına kadar vatandaşın muhtaçlık duyduğu her alanda hizmet üretmeyi sürdürüyor. Bilhassa geleceğimizin teminatı gençlerin daha düzgün koşullarda eğitim almaları ismine yürüttüğü çalışmalar ile örnek gösterilen Osmangazi Belediyesi, ilçedeki derslik sayısının artırılmasına katkı koymak ismine Yunuseli Mahallesi’nde bulunan mülkiyeti belediyeye ilişkin 12 dönümlük arsayı, okul yapılması maksadıyla Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne devretti. Yerin evresi için Bursa Valisi Yakup Canbolat, Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ve Bursa Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Serkan Gür ortasında protokol imzalandı.

“EĞİTİM ALANINA ÇOK DEĞERLİ BİR KATKI OLDU”

Protokol imza merasiminde konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, yapılan bu iyi işten ötürü Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’a müteşekkir olduklarını söyledi. Güzel bir hizmete vesile olacak protokol imzalamak için bir ortaya geldiklerini tabir eden Vali Canbolat, “Osmangazi Belediyemiz, 12 dönümlük bir araziyi okul yapılması için Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne devrediyor. Bursa daima göç alan bir kent. Eğitimdeki derslik açığımız devam ediyor. Belediyemizin bu örnek çalışmasından ötürü Mustafa Dündar liderimizi ve takımını tebrik ediyorum. Güzel çalışmaların da devamını diliyorum. Öteki hayırsever kurumlarımızdan ve vatandaşlarımızdan da eğitime gerek arsa bağışı gerekse okul imali konusunda her türlü dayanaklarını dilek ediyoruz. Bu arsa periyodu eğitim alanında çok değerli bir katkı oldu” dedi.

“ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE YATIRIMLAR YAPIYORUZ”

Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar ise eğitim alanındaki hizmetlerin ülkenin geleceğine yapılan yatırımlar olduğunun ehemmiyetine vurgu yaptı. Osmangazi Belediyesi olarak eğitim alanında önemli çalışmalar yaptıklarının altını çizen Lider Dündar, “Çocuklarımızın daha çağdaş ve daha hoş koşullarda eğitim alabilmeleri ismine ilçe genelindeki okulların bakım ve tamiratlarını yaparak binaları fiziki olarak yeniliyoruz. Ayrıyeten ilçemize Memleketler arası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mehmet Akif Mahallemizdeki Hacı Akkadın Tarman Ortaokulu üzere iki değerli okulu kazandırdık. Türkiye’ye örnek olan Memleketler arası Murad Hüdavendigar Anadolu İmam Hatip Lisesi, şuana kadar iki devirdir mezun verdi ve mezunların tamamı üniversiteyi kazandı” diye konuştu.

“EĞİTİMLİ BİR TOPLUMUN İNŞASINI HEDEFLİYORUZ”

“Çocuklarımızın yanlışsız eğitim alması geleceğimiz ismine büyük kıymet arz ediyor” diyerek kelamlarına devam eden Lider Dündar, “Şehrin gelişimine nazaran imar düzenlemeleri ve kamulaştırmalar yaparak öteki kamu kurumlarımıza dayanak oluyoruz. Eğitime katkı sağlamak ismine tesisler yaparken hayırsever vatandaşlarımızın da okul yapmasını sağlamak ismine imar planlarında düzenlemeler ve kamulaştırmalar yaparak yerler elde ediyoruz. Bundan sonraki süreçte de bu halde oluşturulan emlakın sayısını çoğaltarak bunların üzerine inşa edilecek okullar ile eğitimli bir toplumun da inşasını hedefliyoruz” tabir etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.