Karsav’dan Gürkan Ertaç’a Şükran Plaketi


Karşıyaka’nın kültürüne ve sanata ışık olarak kıymetli etkinliklere imza atan Karşıyaka Kültür ve Sanat Vakfı (KARSAV), kentin bedellerini de unutmuyor.

Karşıyaka’da kültüre, sanata dayanak veren herkesi onurlandırmaya gayret gösteren KARSAV’ın en son konuğu, Türk Basını’nın duayen isimlerinden Gürkan Ertaç’tı. 65 yılı aşkın bir müddettir İzmir’deki çeşitli basın kuruluşlarında, muhabir, yönetici ve müellif olarak misyon yapan Gürkan Ertaç’a, KARSAV’a ve münasebetiyle kültür sanata verdiği katkılar nedeniyle şükran plaketi sunuldu…

KARSAV Lideri Ahmet Diker, vakfı ismine Ertaç’a bu plaketi sunmaktan büyük memnunluk ve gurur duyduğunu söz ederek, “Gürkan Ertaç, İzmir basınının koca bir çınarıdır. Mesleğini icra ederken İzmir’in sporuna, kültürüne, sanatına, toplumsal ve siyasi hayatına kıymetli katkılarda bulunmuştur. Bu nedenle kendisine KARSAV ismine şükranlarımızı iletmek istedik” dedi.

Usta gazeteci Gürkan Ertaç ise KARSAV’dan aldığı bu şükran plaketinin kendisi için büyük mana ve kıymet taşıdığını belirterek, “Gazetecilik yorucu bir meslek. Gece gündüz çalışmayı, üretmeyi gerektiren bir meslek. Lakin, KARSAV üzere kurumların bizlere gösterdiği bu yaklaşım, tüm yorgunluğu alıp götürüyor. Başta Liderleri Ahmet Diker olmak üzere, KARSAV çatısı altındaki herkese teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.