İçme Suyunda Yapılacak Olan İndirim Belediye Meclisinde Kabul Edildi


Nevşehir Belediyesi, enflasyonla gayrete katkı sağlamak maksadıyla su tüketimindeki yüzde 7’lik KDV indirimine ek olarak su fiyatını yüzde 7 ucuzlattı. Karar Nevşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Nevşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısı Belediye Lideri Dr. Mehmet Savran’ın çeşitli belediye projelerine ait Ankara’da bakanlık ziyaretlerinde bulunmasından ötürü Lider Vekili Nafiz Dirikoç başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti, MHP, GÜZEL Parti ve bağımsız belediye meclis üyelerinin yanı sıra Belediye Lider Yardımcıları Mustafa Alevli, Ersin Erol ve Furkan Feralan katıldı.

5393 sayılı Belediye Kanununun 20. Unsuru gereği gündem hususlarının görüşülüp karara bağlandığı toplantıda Belediye Lideri Savran’ın önergesiyle içme suyu tüketiminde KDV indirimine ek olarak tüm su abonelerine yüzde 7 daha indirim yapılması meclis üyelerinin oylarına sunuldu.

İçme suyunda KDV indirimine ek olarak yüzde 7 indirim daha sağlayan karar tüm meclis üyelerinin oy birliği ile alındı.

Alınan karar ile birlikte Nevşehir’de mesken, iş yeri, sanayi, inşaat başta olmak üzere bütün su abonelerine uygulanacak olan indirim oranı yüzde 14’e yükseldi.

Şubat ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı temel besin hususlarında uygulanacak Katma Bedel Vergisi (KDV) indirimi oranının belirlenmesinin akabinde Nevşehir Belediyesi de içme suyu kullanım bedelinde 8 olan KDV oranını 1’e indirmişti.

Erdoğan daha sonra AK Parti Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda belediye liderlerine su tarifelerinde KDV indirimine ek olarak ek indirim yapmalarını istemişti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.