Transfergo’nun Yeni Marka Yüzü, Sesiyle Almanya’yı Sallayan Zeynep Avcı Oldu


Voice of Germany müzik müsabakasında söylediği müziklerle bir anda tanındı, toplumsal medyada gündem oldu. Tüyleri diken diken eden sesiyle dinleyeni kendine hayran bırakan Zeynep Avcı, artık TransferGo Türkiye’nin yeni marka yüzü. Dünyanın en süratli büyüyen memleketler arası para transferi şirketlerinden TransferGo, yeni periyotta irtibat çalışmaları için yıldızı süratle parlayan sanatçı ile iş birliğine gitti.

Dünyanın en süratli büyüyen memleketler arası para transferi şirketlerinden biri olan TransferGo, yeni marka yüzü olması için Zeynep Avcı ile iş birliğine gitti. Voice of Germany müzik müsabakasındaki gösterdiği performanslarla Almanya’da ve Türkiye’de ses getiren Zeynep Avcı, TransferGo’nun yeni devir irtibat çalışmalarında birlikte ilerleyeceği isim olacak.

Kampanyanın söylemi, uzaklıkların pürüz olmadığı bildirisini veriyor

Avcı’nın yer aldığı birinci TransferGo reklam sineması 1 Mart itibariyle online ve offline kanallarda yer almaya başladı. TransferGo, Zeynep Avcı ile yıl içinde birçok yaratıcı bağlantı çalışması yapmayı hedefliyor. TransferGo’nun tüm bağlantı çalışmalarında, reklam sinemasında ve jingle’ında kullanacağı kampanya söylemi ise aralıkların paylaşmaya pürüz olmadığı iletisini güçlü bir halde verir nitelikte: “Mesafeler Uzasa da, Mani Değil Paylaşmaya, TransferGo’yla Uzaklar, Tek Tıkla Yakınında”

“TransferGo olarak vermek istediğimiz ileti için Zeynep Avcı çok gerçek bir isim”

TransferGo Büyümeden Sorumlu Bölge Müdürü Senem Ergüvenoğlu, yeni irtibat devrinde Zeynep Avcı ile ilerlemekten çok memnun olduklarını tabir etti ve şöyle konuştu:

“Uluslararası para transferinin kolay, süratli, inançlı, az masrafla ve büsbütün online gerçekleşmesini sağlayarak fark yaratıyoruz. Şu anda globalde 3,5 milyondan fazla müşterinin para göndermesine yardımcı olurken, 2021’de yeni finansmandan yeni pazarlara ve grup genişlemelerine kadar birçok muvaffakiyetle büyümemizi sürdürdük. 60’tan fazla yeni pazarı bünyemize ekledik. Başarımızı, aldığımız yatırımlarla pekiştirdik. Son olarak C Serisi finansman cinsinde 50 milyon dolar fon topladık. Gayemizi ise önümüzdeki 3-4 yılda 5 kat büyümek olarak belirledik. TransferGo için Türkiye de bu muvaffakiyet tablosunda çok değerli bir yere sahip. Biz de bundan sonraki irtibat çalışmalarımızda Avrupa ve bilhassa Almanya’daki müşterilerimiz ve potansiyel yeni kullanıcılarımıza ulaşabilmek ve onlarla duygusal bir bağ kurabilmek için Zeynep Avcı’nın çok gerçek bir isim olduğuna karar verdik. Zeynep Avcı, Almanya’da katıldığı yarışta, Türkçe müzik söyleyerek yabancı bir lisandaki müziğin, o lisanı bilmeyen insanlara hisleri hissettirebileceğini ve hoş anları paylaşmaya mahzur olamayacağını herkese gösterdi. Biz de TransferGo ile yabancı bir ülkede yaşamanın, sevdiklerinin yanında olmaya, onlara yardım etmeye mahzur olmadığını, sunduğumuz teknolojinin bunu mümkün kıldığını vurgulamak istiyoruz. Bu yüzden de kampanyamızın telaffuzunda uzaklıkların mahzur olmadığına dikkat çekmek ve “Uzaklar, Tek Tıkla Yakınında” demek istedik.”

İş birliği süreci hakkında konuşan Zeynep Avcı ise markayla başladığı bu yeni seyahatten şu sözlerle bahsetti;

“Teknoloji hepimizin hayatını kolaylaştırıyor. Bilhassa pandemi devri bize teknolojinin hayatlarımızda ne kadar değerli olduğunu bir defa daha gösterdi. Dijital para transferi de bu teknolojilerin başında geliyor. Bizler üzere bilhassa Avrupa’da, ülkesinden uzakta yaşayanlar için dijital para transferi sahiden hayat kurtaran teknolojilerden biri. Bu alanın tanınan ve gelişen markası TransferGo’dan iş birliği teklifi gelince hiç düşünmeden kabul ettim. Birinci defa böylesine profesyonel ve kapsamlı bir marka çalışması içinde olmaktan büyük keyif aldım. Sinema dışında çok içimize sinen bir jingle çalışmamız da oldu. Ağır emekle çekilen ve hazırlanan reklam sinemamızın ve jingle’ımızın çok beğenileceğine inanıyorum. Bundan sonraki bağlantı çalışmalarında da tekrar TransferGo ile keyifli işler çıkarmak için sabırsızlanıyorum.”

Sabah işte yöneticilik yaptı, akşam sahnelerde müzik söyledi: Berlin müzik dünyasında tanındı

O Ses Almanya yarışında gösterdiği performans ile dikkatleri üstüne çeken Zeynep Avcı, 1970’li yıllarda Türkiye’den Almanya’ya göç eden Zonguldaklı emekçi bir ailenin üç çocuğundan biri. Zeynep Avcı 20 yıldır Berlin’de müzik söylüyor. Bilhassa Berlin müzik sahnelerinin bilinen isimlerinden biri olan Avcı, “Beatztanbul” isimli orkestrası da tanınıyor. Müzik eğitimine çocuk yaşlarında başlayan Avcı, büyük ud virtüözü ve müzisyen Nuri Karademirli ile çalışma fırsatı buldu ve bu müzikal gelişiminin kıymetli kilometre taşlarından biri oldu.

Avcı, bir yandan şirketlerde yöneticilik vazifesi üstlendi, başka yandan hafta sonları sahneye çıktı. Bir arkadaşının teşvikiyle ‘O Ses Almanya’ya (The Voice of Germany) katıldı, bu Avcı’nın müzik mesleğinde bir dönüm noktası oldu. Bilhassa seslendirdiği Tan Taşçı imzalı Palavra müziğiyle arka arda dört heyetin de dönmesini sağlayan Avcı’nın yarıştaki performansları kısa müddette toplumsal medyanın en çok izlenenleri ortasına girdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.