Kütahya Porselen, Yükselen Yıldızlar 2022’DE Yeni Koleksiyonlarını ve Stratejilerini Bayileriyle Paylaştı


KÜTAHYA PORSELEN YÜKSELEN YILDIZLARINI AFYON’DA AĞIRLADI

SEMA GÜRAL SÜRMELİ YENİ YATIRIMLARINI ANLATTI, ÜÇ YENİ FABRİKA MUŞTUSU VERDİ

Kütahya Porselen, 27 Şubat-2 Mart tarihleri ortasında NG Afyon Otel’de gerçekleştirdiği “Yükselen Yıldızlar 2022” etkinliğinde hem yeni koleksiyonlarını bayilerine tanıttı hem de tasarım, süreç idaresi, dijitalleşme, değişen tüketici davranışları ve sürdürülebilirlik hususlarını masaya yatırdı.

Kütahya Porselen, 27 Şubat-2 Mart tarihleri ortasında NG Afyon Otel’de gerçekleştirdiği “Yükselen Yıldızlar 2022” aktifliği ile en yeni koleksiyonlarını iş ortaklarına tanıttı. Aktiflik programında yer alan “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde iş dünyasının duayen isimleri iştirakçilerle bir ortaya geldi.

Gücünü inovasyon ve dizayndan alan, yeni jenerasyon koleksiyonları ile pek çok mükafata layık görülen Kütahya Porselen’in “Yükselen Yıldızlar 2022” aktifliği, NG Kurucu Lideri Nafi Güral ve Kütahya Porselen İdare Heyeti Lideri Sema Güral Sürmeli’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Aktifliğin birinci gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin, Arzum İdare Şurası Lideri Murat Kolbaşı, Kütahya Porselen Bağımsız İdare Şurası Üyesi Berna Erbilek, Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Varlıklı, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce gerçekleştirmiş oldukları sunumlarında dikkat cazibeli başlıklarda değerli bilgiler verdi.

Sema Güral Sürmeli: “Bizim için tasarım bir süreç değil, bir paha yaratma anlayışı”

Kütahya Porselen İdare Şurası Lideri Sema Güral Sürmeli, “Yükselen Yıldızlar 2022”nin açılışında yaptığı konuşmasındaporselenin en değerli özelliğinin hijyenik ve sağlıklı olması olduğuna dikkat çekerek şunları kaydetti: “ İçinde bulunduğumuz süreç bizlere sıhhatin ne kadar kıymetli olduğunu hatırlattı. Kütahya Porselen olarak biz beşere, insanlığa dost olan bir firmayız. Birebir vakitte global ölçekte sürdürülebilir eser ve üretim yapmaya çalışıyoruz. Üstün teknolojimiz, süratli eser geliştirme gücümüz dünyanın pek çok ülkesinde yeni jenerasyon koleksiyonlarımızla hayat buluyor. Kütahya Porselen ailesi için tasarım bir süreç değil, bir paha yaratma anlayışı. Her eserimizin çok çağdaş, çok estetik lakin tıpkı vakitte ergonomik, kullanılabilir ve ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz. Bu nedenle de gücümüzü inovasyondan alıyoruz. İnovatif tasarımlarımızın ardında hem kendi grubumuz var hem de milletlerarası arenada ün yapmış, kendini ispatlamış tasarımcılarla çalışıyoruz. 2021 yılında dünyaca ünlü dizayncı Karim Rashid ile Skallop serisini hayata geçirdik. Son tasarım iş birliğimizi ise Pentagon Dizayn ile gerçekleştirdik ve Bevel koleksiyonumuzu hazırladık. Böylesine kıymetli tasarımcılarla çalışmak, uygun dizaynlar yapmak bizlere beraberinde birçok tasarım mükafatını getirdi. Hem ulusal çapta hem de milletlerarası arenada sürdürülebilir, etrafa ve topluma hassas marka anlayışımız ile birçok mükafata layık bulunduk. 2021 Türkiye Prestij Endeksi Araştırması’nda Elmas Marka seçildik. Birebir kurumun yapmış olduğu araştırma sonucunda porselen dalında En Prestijli Marka mükafatını iki defa üst üste aldık.”

Yeni yatırımlar
Konuşmasında kesime üç yeni fabrika daha kazandıracaklarını belirten Kütahya Porselen İdare Konseyi Lideri Sema Güral Sürmeli, NG Grup’un öbür alanlardaki yatırımları hakkında da bilgi vererek şunları kaydetti: “Yatırımlarımız porselenle sonlu değil. Seramik ve turizm yatırımlarımıza da bu süreç içerisinde devam ettik. Zira bizim mottomuz her vakit için durmadan çalışmak, çok çalışmak.”

Nafi Güral: “Her gün 300 bin modül porselen üretiyoruz. Yeni tesis faaliyete girdiğinde her gün 500 bin kesim üreteceğiz”

NG Kurucu Lideri Nafi Güral, aktifliğin açılışında yaptığı konuşmasında, “Günümüzde bölümümüzde çok önemli talep var. Şu anda her gün 300 bin modül porselen üretiyoruz. Yeni tesisin yatırımları faaliyete girdiğinde her gün 500 bin kesim üretilecek, paketlenecek ve satılacak. Ülkemizin gelişebilmesi için ekonomimizin güçlü olması lazım. Ekonomimizin güçlü olması için de bizim firmalarımızın kazanması lazım. Bu manada iş ortaklarımızı ön planda tutuyoruz” dedi.

Duayen isimler deneyimlerini paylaştı
Aktifliğin birinci gününde gerçekleşen “İş Dünyasına İlham Verenler” panelinde Prof. Dr. Emre Alkin “2022 Beklentileri ve Ötesi”; Arzum İdare Konseyi Lideri Murat Kolbaşı “Süreç İdaresinin Ticari Başarıdaki Önemi”, Kütahya Porselen Bağımsız İdare Konseyi Üyesi Berna Erbilek “Pandemi ile Değişen Tüketici Davranışları” bahisli sunumları ile dinleyicilere ilham oldu. Kütahya Porselen Pazarlama Müdürü Sinan Güçlü “2022 Kütahya Porselen Pazarlama Dinamikleri”ni iştirakçiler ile paylaşırken, Beslenme Uzmanı Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce ise “Geleceği Besleyen Tarifler” başlıklı oturumda mutfakta sürdürülebilirlik ve atıksız mutfak için tekliflerde bulundular.

Beşere güzel gelen gezegene de güzel gelir
Diyet Uzmanı, Sürdürülebilir Ömür Aktivisti Dilara Koçak ve Chef Rafet İnce’nin sunumuyla gerçekleşen “Geleceği Besleyen Tarifler” oturumunda Koçak, yediklerimizin mahallî olmasının değerine, atıksız olmasına, plastik içermemesine, muhtaçlık kadar pişirilip çöpe gitmemesine dikkat çekti. Anne köftesinden porselene, Türk kahvesinden coğrafik işaretli eserlere kadar mahallî olan her şeye sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Koçak şöyle konuştu: “Seçimimizin sorumluluğunu almak zorundayız. Şayet sofranıza aldığınız eseri sorgulamadan yalnızca fiyatına bakıp alıyorsanız, hastalığa davetiye çıkarıyorsunuz demektir.”

Yemeklerin pişirme dereceleri, toprak güveçlerin tarihi ve Kütahya Porselen’in Porflame Koleksiyonu hakkında bilgi veren Rafet İnce oturumda lokal lezzetlerle salata; bayat ekmek, portakal kabuğu, elma kabuğu üzere materyallerle kek hazırlayarak mutfakta sıfır atık için tekliflerde bulundu.

Gala gecesine özel porselen elbise!

Aktiflik, ikinci gününde de ağır bir tempoyla devam etti. Kütahya Porselen İş Geliştirme Müdürü Bengü Metin’in “Kütahya Porselen Frachising Modeli” ve “Müşteriye Eser Satmak mı? Müşteride Bedel Yaratmak mı?”; Kütahya Porselen E-ticaret Alan Önderi Hüseyin Doğruöz’ün moderatörlüğünde, Dilay Kibar ve Ufuk Çakır’ın sunumları ile gerçekleşen “Yeni Jenerasyon Dijital Medya” oturumlarının akabinde tüm oturumlar tamamlandı.

Yükselen Yıldızlar 2022 iş ortakları toplantısı, ödül merasimi, gala yemeği ve Aslı Hünel konseri ile son buldu. Sahneye Kütahya Porselen’in sanat atölyesinde uzun hazırlıklar ile üretilen 1500 modül özel kesilmiş porselen kesimleri ile hazırlanan, Tolga Çam imzalı porselen elbise ile çıkan Aslı Hünel, hem müzikleri hem de tamamı porselen elbisesiyle büyük beğeni topladı. Yaklaşık 30 kg tartısındaki porselen elbise ve takıları ile vakit zaman zorlanan ünlü assolist, konukların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi. Aslı Hünel, bu fevkalâde kostümü Kütahya’da bulunan NG Müze’de sergilenmek üzere konser sonrasında Güral ailesine armağan etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.