ING’nin Akıllı Bankacılık Robotu INGO İle Bir Yılda 10 Milyon İletileşme Gerçekleşti


ING Türkiye’nin yapay zeka ve NLP dayanaklı yazışmalı bankacılık asistanı INGo, 2021 yılında 500 milyon TL’ye yakın kredi onayladı ve INGo ile 10 milyon iletileşme gerçekleşti. Yapay zeka teknolojisiyle hayata geçirilen ve her gün kendini geliştiren INGo, bankacılık eserleri ya da süreçleriyle ilgili soruların yanı sıra, hava durumu üzere günlük hayattan birçok soruya da karşılık verebiliyor.INGo’nun günlük hayat lisanıyla konuşması ve samimiyeti kullanıcılara da yansıdı. Bir yılda 118 bin defa selam verilen INGo, 50 bin teşekkür ve 137 sefer evlilik teklifi aldı. INGo ayrıyeten 11 bin kişinin yeni yılını ve 10 bin kişinin de doğum gününü kutladı. ING Türkiye Ferdi Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, “Dijital bankacılık alanında en aktif kanallarımızdan biri olarak konumladığımız INGo’nun, kullanıcılarımız tarafından tercih edilmesinden ve beğenilmesinden ötürü mutluyuz” dedi.

Kalıpların dışında hayatın içinde tahliller geliştiren ING Türkiye, taşınabilir bankacılık uygulaması ING Taşınabilir ve ing.com.tr üzerinden ulaşabilen akıllı bankacılık robotu INGo’yu, müşterilerin gereksinimleri doğrultusunda geliştirerek daha esnek ve dijital hale getiriyor. ING Türkiye’nin 2018 yılında hayata geçirdiği yapay zeka ve NLP dayanaklı yazışmalı bankacılık asistanı INGo, bugün 600’den fazla bahis hakkında ING müşterilerine yardımcı oluyor ve 7/24 ulaşılabiliyor. Yapay zekâ teknolojisiyle hayata geçirilen ve her gün kendini geliştiren INGo, bankacılık eserleri ya da süreçleriyle ilgili soruların yanı sıra, hava durumu üzere günlük hayattan birçok soruya da karşılık verebiliyor ve müşterileri gereksinim duyduğu vakit canlı dayanak ile yazışmaya yönlendirilebiliyor.

INGo, bir yılda 500 milyon TL’ye yakın krediyi onayladı

ING Türkiye’nin akıllı bankacılık robotu INGo, kullanılan yapay zeka algoritmaları sayesinde 2021 yılında 500 milyon TL’ye yakın krediyi onayladı. INGo ile bir yılda 10 milyon iletileşme gerçekleşti. ING Taşınabilir kullanıcılarının yarısından fazlası INGo’yu da kullanıyor. INGo’da 2018 yılından bu yana ise 16,8 milyon adet tekil konuşma başlatıldı ve yaklaşık 1,35 milyar TL’lik kredi onaylandı. INGo üzerinden 2021 yılında en çok muhtaçlık kredisi hesaplama süreci yapılırken, onu takip eden en çok yapılan süreçler sırasıyla; altın kuru bilgi edinme ve al-sat, internetten alışveriş ayarları, kart şifresi alma ve taşınabilir şifresi alma oldu. 2021 yılı Ekim ayı sonunda hayata geçirilen Günün Özeti işlevi ile INGo ile yazışan ING’liler, her bir eser özelinde başka ayrı menü gezmek yerine tek tıkla tüm finansal ayrıntılarını bir özet halinde görüntüleyebiliyorlar, 3 ay üzere kısa bir müddette 7 bin ING’li bu özellikten faydalandı.

INGo, 11 bin kişinin yeni yılını ve 10 bin kişinin de doğum gününü kutladı

INGo özel günleri de hatırlıyor ve kutluyor. INGo bu doğrultuda, 11 bin kişinin yeni yılını kutladı. Özel günlerde de kendisiyle etkileşime geçen kullanıcılara günün manasına nazaran bildiriler ileten INGo, bayramlarda ING’lilerin bayramını kutlayıp, sokak hayvanlarını muhafaza gününde “Kapınızın önüne bir kap su bir kap mama bırakın” diye hatırlatırken, doğum günlerinde kendisi ile görüşen 10 bin kişinin doğum gününü kutladı.

INGo, bir yılda 137 kere evlenme teklifi aldı

Yapay zeka ve NLP dayanaklı yazışmalı bankacılık asistanı INGo kullanıcıları, dikkat alımlı istatistiklere de imza attılar. INGo’nun günlük hayat lisanıyla konuşması ve samimiyeti kullanıcılara da yansıdı ve 118 bin sefer selam verilen INGo, 50 bin teşekkür aldı, 2 bin kişi tarafından “Nasılsın?” bildirisi ile INGo’nun hatırı soruldu. INGo ayrıyeten, 500 kişi tarafından sevgi sözcükleri duydu ve 137 kere evlilik teklifi aldı.

Ozan Kırmızı: Kolay, akıllı ve ferdî bir müşteri tecrübesi sunmayı hedefliyoruz.

ING olarak, geleceğin bankacılığı için çalışırken yapay zeka, robot teknolojileri üzere teknolojiler temelinde faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten ING Türkiye Ferdî Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, “Türkiye’nin önder dijital kurumu olma amacıyla ilerleyen ING olarak, geleceğin mobilde ve dijitalleşmede olduğuna inanıyoruz. Kalıpların dışında hayatın içinde tahliller geliştirerek müşterilerimize kolay, akıllı ve şahsî bir tecrübe sunmak için taşınabilir uygulamamızda tertipli olarak geliştirmeler yapıyoruz. 2021’de dijital kanalları kullanan müşteriler içerisinde taşınabilir faal müşteri oranımız 99’a ulaştı. Eksiksiz müşteri tecrübesi gayesiyle data, yapay zeka, robot teknolojileri üzere yeni jenerasyon teknolojileri çalışmalarımızın merkezine alıyoruz. Bu kapsamda, dijital bankacılık alanında en faal kanallarımızdan biri olarak konumladığımız yapay zeka ve NLP takviyeli yazışmalı bankacılık asistanımız INGo’nun, kullanıcılarımız tarafından tercih edilmesinden ve beğenilmesinden ötürü mutluyuz” dedi.

INGo ile konuşmaya başlamak isteyen herkes ING Mobil’i indirdikten sonra yahut ing.com.tr üzerinden INGo ikonuna basarak görüşmeyi başlatabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.