DenizBank’tan Yurt Dışındaki Türk Vatandaşları İçin Sıfır Stopaj Avantajlı Kur Muhafazalı Yuvam Hesap

DenizBank, Türk vatandaşı olup yurt dışında yaşayan müşterileri için, döviz cinsinden birikimleri kur garantisi ile Türk Lirası’na çevirerek ilave faiz getirisi sağlayan YUVAM Hesap eserini hayata geçirdi.

Yuvam Hesap için stopaj oranı sıfır olarak belirlenirken; müşteriler, Bankanın sunduğu 17 faiz getirisinin yanında, birikimlerini kur değişimine karşı da koruyabiliyorlar.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından başlatılan, döviz tevdiat hesaplarının TL’ye dönüşümünü desteklemeye yönelik uygulamalar kapsamında DenizBank, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için yeni mevduat eserini hayata geçirdi.

Yuvam Hesap; yurt dışında yerleşik müşterilerin USD, EUR ve GBP mevduatlarının DenizBank’a transfer edilip, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kurları üzerinden Türk Lirası’na çevrilmesiyle, üç aydan başlayan vade seçenekleriyle açılıyor.

“Ülkemizin tasarruf hacminin yükselmesine katkı sunuyoruz”

Bahisle ilgili değerlendirmelerde bulunan DenizBank Ferdi ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “DenizBank olarak halihazırda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımıza yönelik Gurbetçi kampanyamızı sistemli olarak yürütmekteydik. Artık Yuvam hesap ile döviz birikimlerini teminatlı ve çıkarlı bir sistemle Türk lirasına çeviriyor; onları kur değişimlerine karşı korurken, birebir vakitte TL faiz oranı kazanmalarını da garanti altına alıyoruz. DenizBank olarak birinci günden bu yana, sürdürülebilir ve sorumlu bankacılık unsuruyla hareket ettik. Müşterilerimizin yararının yanında, ülkemizin ve ekonomimizin geleceğini de gözettik. Birikimlerini ülkemizde pahalandırmak isteyen, yurt dışında yerleşik vatandaşlarımızın kazanabileceği, tıpkı vakitte ülkemizin tasarruf hacminin yükselmesine de katkı sunacak bu eseri hayata geçirmekten büyük memnunluk duyuyoruz.”

Hesap açılışı için üst yahut alt limit bulunmuyor

Yurt dışında oturma yahut çalışma müsaadesi bulunan yahut adres kayıt sisteminde yerleşim yeri bilgisi olarak yurt dışı adresi kayıtlı olan, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek bireyler ile Mavi Kart sahibi müşteriler bu hizmetten yararlanabiliyor. Hesap açılışı için üst yahut alt limit bulunmuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir