Çanakkale’den Anadolu’ya Standı Digem’de Açıldı


Sanatçı Cengiz Yürükaslan’ın hazırladığı Çanakkale’den Anadolu’ya standı, Didim Gençlik Merkezi’nde vatandaşla buluştu. Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın iştirakiyle gerçekleştirilen stant açılışı renkli imgelere sahne oldu.

Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay’ın öncülüğünde gerçekleştirilen kültürel aktifliklerin bir yenisi Didim Gençlik Merkezi’nde (DİGEM) vatandaşlarla buluştu.

Sanatçı Cengiz Yürükaslan’ın hazırladığı ve Çanakkale Savaşı’ndan kalan yüzlerce yapıtın yer aldığı Çanakkale’den Anadolu’ya standı, DİGEM’de vatandaşların beğenisine sunuldu. Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yılına sayılı günler kala Didim’e gelen manalı standın açılış merasimine Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Didim İlçe Lideri Nurettin Koçak, GÜZEL Parti İlçe Lideri Vefa Berk Tezsener, CHP İlçe Bayan Kolları Lideri Gülru Pere ve CHP İlçe Gençlik Kolları Lideri Süleyman Çulha ile çok sayıda vatandaş katıldı.

LİDER ATABAY ATATÜRK’ÜN KELAMLARINI HATIRLATTI

Standın açılış merasiminde açıklamalarda bulunan Didim Belediye Lideri Ahmet Deniz Atabay, Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşı Mustafa Kemal Atatürk’ün “Barış ulusları refah ve saadete eriştiren en güzel yoldur” kelamlarıyla eleştirerek, “Maalesef savaşlar yaşanıyor. 1915’lerden bahsediyoruz ancak 2022 yılında çok yakınımızdaki bir coğrafyada yaşananları görüyoruz. Sebebi ne olursa olsun bir insanlık dramı yaratmak yanlıştır. Maalesef insanların masada anlaşamadıklarını alanda kocaman tanklarla, uçaklarla çözmeye çalıştığını görüyoruz. Vatanı savunmak ise olağan ki çok kıymetli, Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Paşa’nın dediği üzere, ‘Barış ulusları refah ve saadete eriştiren en düzgün yoldur.’, bunu hayatının çok büyük kısmını savaşlarda geçirmiş, eğitimini askeriyeye adamış bir insan söylemiş. Ancak bilgisiz, eğitimsiz beşerler sudan sebepler yüzünden savaşlara neden olabiliyorlar.

Bu standa de yaşananları görmeleri için bilhassa öğrencilerimiz gelecek. Ben Cengiz Bey’e bu kadar hoş bir sergiyi hazırladığı için teşekkür ediyorum” dedi.

“DİDİM İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çanakkale’den Anadolu’ya standı ile birinci defa vatandaşlarla buluşan Didim Gençlik Merkezi’nin açılışının da kısa vakit içerisinde yapılacağını belirten Lider Atabay, “Bu tesisimizin açılışını şimdi yapmadık, bu kadar hoş bir sergiyi burada ağırlamak istedik sadece. Burayı bitiriyoruz ve bu tesisi Atatürk’ün geleceğimizi emanet ettiği gençlerimiz tarafından kullanılması için hazırlıyoruz. Burası bizi sahiden çok heyecanlandırıyor zira burada gençlerimiz her türlü yeteneklerini tespit edebilecek ve geliştirebilecek. Burada tıpkı vakitte uzman isimlerde gençlere yardımcı olacak, bizler de gerekli kurumlar ile iş birliği içerisinde olacağız. Nitelikli tesisleri ilçemize kazandırmaya devam ediyoruz, çalışmalarımız sürat kesmeden sürecek” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.