Buzzfest Bu Yıl Yüz Binin Üzerinde Ziyaretçi Ağırladı


Yalnızca Kadıköylülere değil her yaştan tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme imkânı sunan kış şenliği Buzzfest, sona erdi. İki ay boyunca yüz binin üzerinde İstanbullunun ziyaret ettiği şenliğinden geriye ziyaretçilerden kalan sıcak ve eğlenceli anılar kaldı.

Kadıköy Belediyesi’nin 2020 yılından beri düzenlemeye başladığı, pandemi nedeniyle geçen yıl orta verdiği Buzzfest, bu yıl tüm cümbüşüyle tekrar gerçekleştirildi. 24 Aralık’ta başlayan kış şenliğini yüz binin üzerinde kişi ziyaret etti. İki ay boyunca devam eden şenlik dün sona erdi. Şenlikten geriye İstanbullulardan kalan sıcak ve eğlenceli anılar kaldı.

İSTANBULLULAR KIŞ ŞENLİĞİNE AKIN ETTİ

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen kış şenliği Buzzfest, açıldığı günden bugüne İstanbul’un her yerinden gelen ziyaretçilere konut sahipliği yaptı. Yalnızca Kadıköylülere değil her yaştan tüm İstanbullulara eğlenceli vakit geçirme ve farklı bir aktiviteyi kolay ulaşılabilir bir biçimde yapabilme imkânı sunan Buzzfest’i bu yıl yüz binin üzerinde kişi ziyaret etti. 500 metrekare alan üzerine kurulan şenlik alanı tıpkı vakitte su ve elektrik kullanımının en düşük seviyede tutulmasıyla etraf dostu özelliği taşıdı.

4 YAŞ ÜSTÜ ÇOCUKLAR DA YETİŞKİNLER DE BUZUN KEYFİNİ ÇIKARDI

İki ay devam eden kış şenliği için, Kalamış Atatürk Parkı içinde bulunan Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi’ndeki iki alanda özel bir teknoloji kullanılarak buz pisti ve buz kaydırağı pisti olarak hazırlandı. 4 yaş üstü her kullanıcıya açık olan pistlerde, İstanbullular yarım saatte bir değişen seanslarda hem buz pateni hem de şişme botlarla buz kaydırağından kayma keyfini yaşadı.

KASKLAR VE PATENLER FİYATSIZ VERİLDİ

Ağır talebi dengelemek hedefiyle sembolik bir fiyatın alındığı şenlikte, buz pistine gelenlere fiyatsız olarak kask ve paten temin edildi. Buz pateni yapmak isteyenlere eğitmenler tarafından verilen temel eğitimin akabinde birinci sefer buz pistinde patenle kaymaya çalışan çocuklar ve yetişkinler kimi vakit düştü kimi vakit da birbirinden takviye alarak büyük bir heyecan ve memnunluk yaşadı. Festival’de en çok eğlenen elbet çocuklardı. Bilhassa küçük çocuklar, şenlik boyunca şişme botla buz üzerinde kayma keyfini doyasıya yaşadı. Çocuklar, buz patenin akabinde şişme botlarla kaydıraktan kayarken de cep telefonları ile yaşadıkları keyifli anların selfiesini çekti.

CÜMBÜŞ HİÇ DURMADI

Ses ve ışık şovlarıyla renklenen şenlikte 2 ay boyunca cümbüş hiç durmadı. Yılbaşını Uninvited Jazz Band kümesinin konseri ve DJ performanslarıyla karşılayan şenliğin yeni yıl partisine Kadıköylülerin ilgisi ağırdı. Uninvited Jazz Band’ın 1920’li yıllara damgasına vuran caz modüllerine yer verdiği konseri ise şenliğin unutulmaz anlarından biri oldu. Karnaval korteji, jonglör show, bubble show üzere etkinliklerle çocuklara farklı alternatifler de sunan Buzzfest’in minik iştirakçiler için bir öbür cümbüşü ise Şubadap Çocuk kümesinin konserleri oldu.

ŞENLİĞE KATILANLAR YAŞADIKLARI MEMNUNLUKLARI ANLATTI

Arkadaşlarıyla birlikte şenliğe gelen Sıla Polat, “Benim ikinci gelişim. Birinci gelişimden daha âlâ kaydım. Hatta ben birinci geldiğimde çok şaşırdım belediyenin olduğu için ve fiyatlar bu kadar uygun olduğu için. Seneye olsun çok isterim. Ben çok sevdim burayı. Keşke vakit olsaydı da daha çok gelseydim diyorum. Atıştırmalıklar da çok hoş, burası olağanüstü. Çok hoş bir yer burası” diye konuştu.

Üsküdar’dan gelen Erman Oran, “Bu aktiflik hoş bir aktiflik. Açıkçası belediyenin bu türlü farklı şeyleri desteklemesi gençler açısından çok hoş. Toplumsal belediyecilik manasında da olumlu tesirleri var. Keşke daha uzun sürseydi, daha fazla olsa diye insan istiyor. Bizim de birinci gelişimizdi. Güç da olsa kaymaya çalıştık” dedi.

Renkli manzaraların yer aldığı şenlikte, çocuklar aileleriyle birlikte gönüllerince eğlendi. Babası ile birlikte şenliğe gelen dört yaşındaki Aras Taylan Çatal, “Ben burada çok eğlendim devam etmesini istiyorum. Kayaktan kaydım patenden de kaymak istiyorum aslında ancak pateni tam bilmiyorum. Galiba pateni biraz çalışmam lazım. Seneye de devam etsin çok istiyorum” diye konuştu.

Cevizlibağ’dan şenliğe ikinci kez gelen Zeynep Suna ise şunları söyledi:

“İlk geldiğimde çok beğenmiştim. Arkadaşlarımla tekrar toplandık geldik. Kadıköy Belediyesi burayı baya hoş yapmış. Ortam çok hoş, akşam çok hoş. Her sene yapabilirler bu aktifliği daha da uzatsınlar mühletini daha çok gelelim.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.