“Kuşadası’na Yakışan Bir Alan Kazandırdık”


Lider Çerçioğlu Kuşadası TARİŞ Alanı’nın Aydın halkının vergileriyle kamulaştırıldığının altını çizdi

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’le birlikte, Kuşadası’na kazandırılan Kuşadası TARİŞ Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Kuşadası’na yakışan bir alan kazandırdıklarını söz eden Lider Çerçioğlu, şayet alan kamulaştırılmasaydı buraya da otel yapılacağına dikkat çekti. Lider Çerçioğlu “Otel olsaydı blok olarak bir beton yığınıyla karşılaşacaktık. Artık burada Büyükşehir Belediyesi ve Kuşadası Belediyesi’nin hizmet binası, kültür merkezi ve çok gayeli salonları olan; altında ve ardında otopark olan Aydın halkının kullanabileceği bir proje gerçekleştirdik. Bu projeye en başta karşı çıkanlar oldu. Biz de, bırakın Kuşadası halkı kullansın, dedik. Burası bu kordonda yapılaşmanın olmadığı tek alandı. Benim vicdanım buranın otel olmasına elvermedi, bundan ötürü kamulaştırdık” dedi.

Alanın, Aydın ve Kuşadası halkından toplanan vergilerle kamulaştırıldığının altını çizen Lider Çerçioğlu “İyi ki kamulaştırmışız, burada yaşayan tüm vatandaşlarımıza hizmet olarak hazırladık. İçerisindeki tescilli binaları, tarihimizi de koruduk. Burası bir kent meydanı oldu, çeşitli aktivitelerin yapılabileceği bir yer haline geldi” biçiminde konuştu. Lider Çerçioğlu en büyük teşekkürü Aydın ve Kuşadası halkına sunduklarını söz etti.

Lider Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’le birlikte daha güçlü olduklarını, hizmete aç olan Kuşadası’nın bu devirde hizmet çağı yaşadığını ve hizmetlerin katlanarak devam edeceğini söz etti. Lider Günel ise Lider Çerçioğlu ile birlikte Kuşadası halkına hizmet etmekten onur duyduklarını belirtti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.