OEDAŞ hayati bilgilere dikkat çekiyor

OEDAŞ, can güvenliğinin korunması ismine elektrik tüketicileri için değerli bilgilendirmelerde bulundu.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak vilayetlerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (OEDAŞ) olarak can ve mal kayıpları yaşanmaması ismine, OEDAŞ çalışanları dışında elektrik sınırlarına müdahalede bulunulmaması gerektiğini vatandaşlarımızla paylaşmak isteriz.

Güç çizgilerine, trafolarına, panolarına ve ekipmanlarına eğitimsiz bireyler tarafından yapılan yanlış müdahaleler nedeniyle her yıl birçok kişi can ve mal kaybına uğrayabiliyor. Bu nedenle elektrik hizmetleri ile ilgili kederle sonuçlanan olayların yaşanmaması ismine aşağıda paylaştığımız noktalara dikkat edilmesini değerle rica ederiz.

  • Direklerin ücüncü şahısların müdehalesi ve dış etkenler nedeniyle ziyan görmesi sonucu devrilmek üzere olması ya da devrilmesi, havai sınır iletkenlerinin rüzgar, yıldırım vb. sebeplerden ötürü ya da taşıyıcı direklerin ziyan görmesi sonucu koparak yere düşmesi, yer altı kablolarının rastgele bir nedenle açığa çıkması, kabloların temas edilebilir hale gelmesi üzere durumlarda; can güvenliği açısından ismine olay yerine yaklaşılmaması ve yaklaşanların uyarılması, hızla 7/24 hizmet veren 186 numaralı OEDAŞ tahlil merkezimize bilgi verilmesi, durumun yaya yahut trafik akışında can ve mal emniyeti için tehlike oluşturması halinde ise 112 Acil Davet Merkezi aranarak dayanak talep edilmesi,
  • Ne sebeple olursa olsun rastgele bir direğe tırmanılmaması ve iletkenlere temas edilmemesi,
  • Harfiyat ve toprak yığılması üzere nedenlerle iletken sınırlarla emniyet arası ihlalinin oluşması, havai çizgilere yakın ya da temas eden ağaç kollarının olması halinde derhal 186 numaralı OEDAŞ Tahlil Merkezi’nin aranarak durum hakkında bilgi verilmesi,
  • Kapakları kilit sistemi ile güvenlik altına alınmış olan trafo ve panolara rastgele bir müdahalede bulunulmaması, kapaklarının açık olması, beklenmeyen gürültü, ses ya da imaj (ark oluşması vb.) tespit edilmesi üzere durumlarda 186 OEDAŞ Tahlil Merkezi’nin aranarak bilgi verilmesi can güvenliği açısından büyük kıymete sahiptir.
  • Ayrıyeten bina iç tesisatlarının inançla tesis edildiğinden, kaçak akım rölelerinin ve sigortaların çalışır durumda olduğundan ve gerektiği biçimde topraklama tesisatının bulunduğundan emin olunmalıdır.

Bu hususlarda tüm vatandaşlarımızın gerekli hassaslığı göstermelerini rica eder, takımlarımızın 7/24 her şartta kesintisiz hizmet vermek için vazifeleri başında olduğunu bildirmek isteriz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir