Meczuplar Konutu İzleyiciyle Buluştu

Daha evvel 12 farklı oyunu sahneye taşıyan İnegöl Belediyesi Kent Tiyatrosu, Kerem Kobanbay’ın yazdığı “Deliler Evi” oyunu ile birinci defa izleyici karşısına çıktı. 2 perdelik absürt güldürü, İnegöllü sanatseverlerden tam not aldı.

2011 yılında kurulan ve bugüne kadar; Töre, Cimri, Ayyar Hamza, Ocak, Ak Masal Kara Masal, Keloğlan Ses Arıyor, Çöpiş ile Kıpkıp, Bir Hilal Uğruna, Kanaviçe, Tek Dişi Kalmış Teknoloji, Harman Yeri 1915 ve Naaş-ı Sayınlar üzere 12 tiyatro oyununu sahneye taşıyan İnegöl Belediyesi Kent Tiyatrosu, orijinal bir oyunla izleyici karşısına çıktı. Kerem Kobanbay’ın 2009 yılında yazdığı ve Volkan Derman’ın yönettiği “Deliler Evi” isimli oyun, İnegöl Belediyesi Kent Tiyatrosu tarafından Cuma akşamı birinci kere izleyici ile buluştu.

İnegöl Belediyesi Şubat ayı kültür sanat aktiflikleri kapsamında gerçekleşen tiyatro gösterisi, kentin kültür sanat merkezi haline gelen Beşinci Mevsim Kültür Merkezinde 20.00’da başladı. 2 perdelik absürt güldürüde, meczup olmadıkları halde rehabilitasyon merkezinde konulan bir gurup insanın yaşadıkları anlatılıyor. Rehabilitasyon merkezinde yaşanan olaylar seyirciye kahkaha dolu anlar yaşatırken, kent tiyatrosu takımı de sergiledikleri performansla büyük beğeni topladı.

İnegöl Belediyesi Kent Tiyatrosu oyuncuları; Abdurrahman Özturhan, Ayşegül Kahya, Erdinç Üstüntaş, Gökçen Demirbay, Hilmi Erkul, Hülya Zobu, Işıl Güler, İsrafil Büyükbaş, Metin Yazıcı, Sezer Aydınlık, Şükran Sarı, Şükran Sefer, Temel Koçak, Yusuf Ziya Şahin, Zafer Karataş ve Volkan Derman’ın yer aldığı oyun, muhakkak aralıklarla sahnelenmeye devam edecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir