Türkbeleni Kütüphanesi öğrencileri konuk ediyor Sessiz ortamdaders çalışma imkanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Türkbeleni Kent Park Kütüphanesi, öğrencileri konuk etmeye devam ediyor. Toplumsal ara kuralları içerisinde sıcak ve sessiz bir ortamda ders çalışma imkanı bulan öğrencilere fiyatsız çay ikramı da yapılıyor.

Öğrencilerin daha uygun bir ortamda kitap okumaları ve ders çalışmalarını sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat Türkbeleni Kent Parkı bünyesinde bulunan kütüphanesi öğrencilere sıcak ve sessiz ortamda ders çalışma imkânı sağlıyor. Değişik mevzularda 5000 adet kitabı bünyesinde bulunduran kütüphanede, ders çalışmak isteyen öğrencilere bilgi kaynağı ve uygun ortam sağlanıyor.

ÖĞRENCİLER KÜTÜPHANEDEN MUTLU

Üniversite ve KPSS imtihanlarına çalışan gençler kütüphanede kendilerine sunulan imkanlardan ve ortamdan epey mutlu. Pazar günü hariç haftanın 6 günü 08.30 ile 17.30 saatleri ortasında hizmet veren kütüphanede fiyatsız çay imkanının yanı sıra öğrenciler için tekli çalışma alanları da mevcut.

SESSİZ VE SAKİN BİR ORTAM

Kütüphanenin kendileri için kıymetli olduğunu belirten lise öğrencisi Alper Uysal, “Sınavların yaklaşmasıyla birlikte ders tempomuz arttı. Okuldan arta kalan vakitlerimizi en uygun biçimde pahalandırmak ismine Büyükşehir Belediyemizin Türkbeleni’ndeki kütüphanesine geliyoruz. Türkbeleni Kütüphanesi’nde sessiz ve sakin bir ortamda derslerimize çalışıyoruz, ödevlerimizi yapıyoruz. Burada sıhhatimiz için hijyen, maske ve ara kurallarına da dikkat ediliyor. Bu da bizi memnun ediyor. İstediğimiz kitapları burada bulabiliyoruz, ödevlerimizi en âlâ biçimde hazırlıyoruz. Konsantrasyonumuz hiçbir halde dağılmıyor ve derslerimize daha adaptasyonlu bir biçimde çalışıyoruz. Böylesine hoş bir ortamı hazırlayan Antalya Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir