Tatilbudur’da Bahar’ın İkonik Tıp Planı: Kapadokya

Eşsiz tabiatı, pak havası ve birbirinden farklı iklimleriyle yılın 4 mevsimine uygun alternatifler sunan turizm cenneti Türkiye’de baharın gelmesiyle tatil planları tekrar yapılıyor. Dönemin en ilgi çeken rotası ise kendine has coğrafyasında tarihi ve kültürü ahenkle bir ortaya getiren Kapadokya oluyor. Bilhassa Bahar aylarında ağır ziyaretçi alan Nevşehir’in incisi; Seyr-i Balon, Safari, Türk Geceleri, Taş ve Halı Atölyeleri üzere çeşitli aktiviteleriyle konuklarını kaliteli bir tecrübeye davet ediyor.

Anadolu Yarımadası’nda yer alan, Türkiye’nin ve dünyanın her bölgesinden akın akın ziyaretçi çeken Kapadokya; karasal iklimi nedeniyle bilhassa Bahar aylarında tercih ediliyor. Kendine has bir iklimi olan, tekrar kendine has jeolojik durumu olan Kapadokya, ziyaretçilerine sahip olduğu kıymetlerle dolu güçlü bir kültür şöleni sunuyor. Türkiye’nin bedelli bölgelerinde kaliteli tatil tecrübelerine aracılık eden Tatilbudur, dönemin ilgi çeken rotasına uygun kampanyalar sunarak kültür cinslerinde yol arkadaşı oluyor. Farklı bütçeler için fiyat alternatifleri sunan TatilBudur fiyatlara ek 10 indirim, 4 aya varan erteleme ve Azamî kart ile yapılan birinci harcamaya 400 TL MaxiPuan üzere ödeme teknikleri sunuyor.

Kapadokya’da Romantik Bir Uçuş İçin Hazır Olun!

Kapadokya denince çabucak herkesin aklına bölgeyle özleşen balon tipleri, büyüleyici görüntü ve yarattığı romantik ortam geliyor. Sabahın birinci ışıklarında ve gün batımının en hoş tonlarında Seyr-i Balon cinsleriyle romantik bir atmosfere konut sahipliği yapan Kapadokya’da keyifli bir balon tecrübesi için 120 / 180 Euro ortasında bir bütçe ayrılması gerekiyor. Bu fiyat bölgedeki tiplere nazaran değişiklik gösterebiliyor. Günün birinci saatlerinde başlayan tıp ortalama 20 kişilik bir takım ile yükselişe geçiyor ve Nevşehir semalarında gezintiye çıkarıyor. Tıpkı anda binlerce balonun uçuşa geçtiği dakikalar Kapadokya’da görsel bir şölen oluşturuyor.

Tarihi Bir Dünya: Peri Bacaları

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turisti ağırlayan Peri Bacaları hiç elbet Türkiye’nin sahip olduğu en ikonik tatil destanisyonlarından bir tanesi. 60 Milyon yıl öncesine dayanan tarihi ile Peri Bacaları, Göreme Açıkhava Müzesi, Uçhisar, Ürgüp, Vadiler ve Seyir teraslarından izlenerek tarih kokan sahnelerle dolu bir seyir keyfi sunuyor. Bilhassa UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Göreme Açıkhava Müzesi içinde bulunan mağaralar, klise ve şapel bloklarından oluşan vadesiyle ve Bizans sanatının eşsiz örnekleriyle büyülü bir ambiyans oluşturuyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir