Kırcamili Muhtarlardan Lider Böcek’e teşekkür

Kırcamili Muhtarlar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden süratle geçen Kırcami planlamasıyla ilgili eforları ve hassaslığı nedeniyle Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür ziyaretinde bulundu.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Kırcamili muhtarları ağırladı.

Antalya Muhtarlar Derneği Lideri Topçular Mahalle Muhtarı Nazif Alp, Muratpaşa Muhtarlar Derneği Lideri Yeşilova Mahalle Muhtarı Ahmet Akcan, Kırcami Mahalle Muhtarı Mehmet Köksal, Zümrütova Mahalle Muhtarı Muammer Dönmez, Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak, Tarım Mahalle Muhtarı Murat Kurt, Doğuyaka Mahalle Muhtarı Kemalettin Uluçay, Mehmetçik Mahalle Muhtarı Adnan Çetin, Çağlayan Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, Fener Mahalle Muhtarı Mehmet Çakır Lider Muhittin Böcek’e Büyükşehir Belediye Meclisi’nden süratle geçen Kırcami planlamasıyla ilgili samimi uğraşları nedeniyle teşekkür etti.

KIRCAMİNİN SİYASETE ALET OLMAYACAĞINI SÖYLEDİM

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getiren Lider Muhittin Böcek, siyasi hayatı boyunca Kırcami planlamasına dayanak verdiğini söz ederek, şunları söyledi: “Konya İstinaf Mahkemesi’nin iptal kararı ve gerekçeli kararını açıklamasının akabinde vakit kaybetmedik. İmar Daire Başkanlığımız gerekçeli karar doğrultusunda çalışmalarımızı yaptı. Yasa yönetmelikler, mevzuatlar, açılan davanın münasebetleri olsun hepsini hesap ettik. Sabreden derviş muradına ermiş oldu. Ankara’da Sayın Bakan Bey’e gittik, her şeyi samimice anlattık. Hiçbir vakit Kırcami’nin siyasete alet olmayacağını söyledim. Bunun da sonucunu daima birlikte aldık. Harika Meclisimizde 1/25 binlik ve 1/5 binlik Kırcami planlaması oy birliğiyle geçti. Muratpaşa’dan da 1/1000’lik geçti. Artık Büyükşehir Meclisi’nde bunu da onaylayıp bitireceğiz. Alt yapıyla ilgili neler yapabileceğimiz konusunda Fen İşleri ve ASAT takımımızla planlama yapıyoruz.”

ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Muratpaşa Muhtarlar Derneği Lideri ve Yeşilova Mahallesi Ahmet Akcan eforları ve hassaslığı için Lider Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Biz size çok teşekkür ediyoruz. Bir buçuk ay evvel Sayın Bakanımızı ziyarete ettiğinizde dedim ki Muhittin Lider bu işi bitirdi. Başından beri sizin farklı bir çalışmanız var. Sabırla, azim ve kararlılıkla bu işi çözdünüz. Kırcami sıkıntısıyla ilgili hassaslığınız, vatandaşın da size verdiği bir gönül var. Size ve dayanaklarından ötürü Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bölge halkı ismine mutluluğumuzu tabir etmek istiyorum. Allah senden razı olsun. Senin öncülüğünde bu iş inşallah bitecek diye inanıyorum” diye konuştu.

DİK DURDUNUZ

Antalya Muhtarlar Derneği Lideri Topçular Mahalle Muhtarı Nazif Alp ise “Kırcami konusunda daima uygun niyetle yaklaştınız. 40 yıldan sonra değerli bir yol kat ettik. Tekrar dava konusu olmasını istemiyoruz. Burada yaşayan insanları memnun etmemiz lazım” dedi.

Güzeloluk Mahalle Muhtarı İzzet Ak da “Planlamayı hoş bir formda yaptınız. Bakanlıkla işbirliğiyle süreci yürüttünüz. Yaptığınız işin ardında dik durdunuz. Allah razı olsun. İnşallah 18 uygulaması ve binlik planda hoş bir çalışma yapılır. Bu hasret biter” sözlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir