Keleş ve Kaftancıoğlu Pamukova’da Esnaf ve Muhtarlarla Buluştu

CHP Sakarya Vilayet Lideri Ecevit Keleş, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu ile birlikte Pamukova ilçesinde muhtar ve esnafla bir ortaya geldi.
Düzenlenen ziyaretlere Lider Keleş ve Kaftancıoğlu’nun yanı sıra Vilayet Bayan Kolları Lideri Azize Çeroğlu, vilayet yöneticileri Ayhan Kadanalı ve İsa Şahinoğlu da iştirak sağladı. Kaftancıoğlu ve Keleş Pamukova’da evvel Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek mahalle muhtarları ile bir ortaya geldiler. Muhtarların sorun ve tekliflerini dinleyen CHP’li liderler ve beraberinde ki heyet, Millet İttifakı iktidarlığında muhtarların meselelerini tahlile kavuşturma kelamını de verdi.
“MUHTARLARI BİZ REFAHA KAVUŞTURACAĞIZ”
Ziyaret sırasında muhtarlarla konuşan Lider Keleş, muhtarların büyük bir misyon üstlendiğini belirterek;” Bugün saha çalışmaları için Pamukova ilçemize geldik. İstanbul Vilayet Liderimiz Kaftancıoğlu da bizleri ziyaret etmek istedi. Ben de Sakarya’da olmadığımı söyleyip, kendisini Pamukova’ya davet ettim. Liderimiz da seve seve kabul etti ve bugün birlikte sizlerle buluştuk. Muhtarların sıkıntılarını çok uygun biliyoruz. Vilayet, ilçe ve köylerle ilgilenmek hakikaten de büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Ama İktidar muhtarlarla ilgilenmiyor. Maaş artırımını bile daha yeni yapan iktidar, muhtarları görmezden geliyor. Seçime kadar oyalamaya çalışıyor. Hepsini farkındayız. Bu yüzden bugün buradayız. Kelamımız söz. Muhtarlar için çok çalışacağız. Sizin refahınız bizler için çok değerli. Tüm sıkıntılarınız, problemleriniz Millet İttifakı iktidarlığında son bulacak.” formunda konuştu.
“BU ÜLKEYİ DAİMA BİRLİKTE KURTARACAĞIZ”
Muhtarlar Derneğinde Pamukovalı muhtarlar ile bir ortaya gelmenin kendisini memnun ettiğini söyleyen CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, “ Ankara’dan dönerken Sakarya Vilayet Başkanımı Ecevit Keleş’e bir merhaba demek istedim. Liderimiz Pamukova’da olduğunu söyleyince bende buraya gelerek hem kendisi ile hem de sizlerle tanışma konuşma imkanı buldum” dedi. Kaftancıoğlu vatandaşın bu vakit kadar hangi partiye oy vermiş olursa olsun kutuplaşma siyasetinden ve ekonomik krizden en ufak bir sorumluluğunun olmadığını söz ederek, “ Zira vatandaşlarımız hangi partiye oy verirse versin, bu ülkeye hizmet etsin kanısı ile veriyor. Bu ülkeye yine hizmet edeceğini, bu ülkenin gençlerini, bayanlarını hepimizi refaha çıkaracağı siyasi anlayışa oy verdiğinde bu ülkeyi yine daima birlikte kurtaracağız. Her siyasi partide verilen çabalar saygındır. Farklı fikirlerde olsakta yan yana olduğumuzda bu ülkeyi güçlendirebilir. Siyasetin zenginleşmek için yapılmadığı, siyasalların vatandaş için çalıştığı, vatandaşın rahatı için çalıştığı günlere az kaldığını söz eden Kaftancıoğlu kendisine sorulan bir soru üzerine “ CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun vatandaşa elektrik faturalarını ödemeyin demedi. Elektrik faturasını ödeyemeyen, elektrik faturasını ödeyemediği için elektrik ve doğalgazla ısınamayan ailelerin hissini kamuoyuna taşımak için “ Ben elektrik artırımları geri alınıncaya kadar elektrik faturamı ödemeyeceğim “ dedi. Hiçbir davet yapmadı. CHP olarak yapılan hizmetlere karşı değiliz. Köprüler, yollar, tüp geçitler vb hizmetlere karşı olmamız mümkün değil. Biz şunu soruyoruz yaptınız eyvallah kaça yaptınız? Bu ülkede vergisini veren her vatandaşın sorması gereken soruyu soruyoruz. Yarın CHP iktidarında vatandaşımız CHP ye kendi vergileriyle harcana her kuruşun hesabını sorsun. İktidara gelen her parti yatırımları babasının parası ile yapmıyor bizlerin verdiği vergilerle yapıyor.” tabirlerini kullandı.
“BİZ SORUNU ÇÖZERKEN VATANDAŞI DÜŞÜNÜYORUZ”
Pamukova’nın en hoş ve verimli coğrafyalarından birisi üzerinde olduğunu lakin tarımda bir öçok sorunun olduğunu tabir eden Kaftancıoğlu;” Meselelerin bütün kaynağı bu sıkıntıları çözecek olan siyasi anlayışta. Siyasi anlayış ve iktidarlar, hangi siyasi parti olursa olsun, sorunu çözerken merkezine vatandaşını koyarsa problemlerin tahlili çok kolay. Tarımda tekrar üretmeye başladığımızda, iktisatta tekrar üretmeye başladığımızda, olanı satmak yerine üretime dönüştürdüğümüzde ve kaynakları yanlışsız yerde, beşli çetelere değil , siyaseti kendisi varlıklı olmak için değil, kurallar, yasalar çerçevesinde kaynağı hakikat üretip, gerçek yönetip vatandaşa aktardığımızda bu ülke bir sene içinde hepimiz düzgün noktaları geleceğiz.”dedi.
“İKTİDARIN DÜŞÜNMEDİĞİ ESNAFI BİZ DÜŞÜNÜYORUZ”
Keleş ve Kaftancıoğlu Muhtarlar Derneği ziyareti sonrası ilçe esnafı ile bir ortaya geldi. Tek tek esnafı gezen CHP’li liderler sorun ve teklifleri dinledi. Esnaf ziyaretinden sonra açıklamada bulunan Lider Keleş:” Esnaf bu ülkenin bel kemiğidir. Ancak şu an iflasın eşiğinde. Bunun tek sorumlusu ise iktidar. Artırımlardan ötürü esnaf materyal alamıyor, fahiş artırımlar sebebiyle faturalarını ödeyemiyor. Personel çalıştıramıyor. Borç, harç içinde mesken geçindiriyor. Bu problemlerin hepsini farkındayız. İktidarın sustuğunu, esnafı düşünmediğini, küçük esnafı görmezden geldiğini, enflasyona yenik düşürdüğünü, iflasa bilerek sürüklediğini ve hiçbir maddi yardımda bulunmadığını, yancılarını beslediğini hepsini biliyoruz. Ancak şüphesiz bu günler de geçecek. Biz iktidara geldiğimizde esnaf refaha erecek, huşu içinde yaşayacak. Esnaf hakettiği kıymeti bizler sayesinde görecek. İktidar kaybedecek, esnaf kazanacak, halk kazanacak.” halinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir