Antalya Büyükşehir Belediyesi yangın tatbikatı gerçekleştirdi


Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından merkez ve ilçelerde misyonlu belediye işçilerine yangın eğitimi veriliyor. Teorik eğitimin akabinde yangın tatbikatı gerçekleştiriliyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından tüm hizmet ünitelerinde çalışan belediye çalışanına yönelik ‘Yangın eğitimi ve yangın söndürme tatbikatı’ eğitimi düzenliyor. Eğitimde yangınla çaba, yangın anında neler yapılması gerektiği ve yangın söndürme aygıtlarının kullanımı üzere bahislerde bilgiler verildi.

UYGULAMALI EĞİTİM

Yangında öncelikli olarak yapılacaklar ve alınması gereken önlemlerin anlatıldığı eğitimde, teorik olarak verilen bilgiler yangın söndürme tatbikatıyla pratiğe taşındı. İtfaiye Dairesi Başkanlığında vazife yapan kimyager Nazan Keyik, Büyükşehir işçisine mümkün yangın durumunda nasıl müdahale edilmesi gerektiği tarafında uygulamalı olarak eğitim verdi. Çalışana uygulamalı olarak yangına nasıl müdahale edileceği birebir olarak gösterildi.

YANGINDA YAPILACAKLAR ANLATILDI

Eğitimde, konutta, iş yerinde ve otomobillerde oluşabilecek yangın çeşitlerini anlatan Keyik, işyerinde daha evvelce belirlenen söndürme takımının şahsî kollayıcı donanımlarını kuşanarak yangına müdahale çalışmalarını devam ettirmesi gerektiğini söyledi. Keyik, itfaiye yetişene kadar mahsur kalan varsa kurtarma çalışmalarının yapılması, ilkyardım gerektiren acil durum oluşmuşsa ilkyardım yapılması, korunması gereken kurtarılmış eşyanın muhafaza altına alınması gerektiğini söz etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.