Dünya Bilardo Şampiyonası Gölbaşı’nda Start Alıyor, Dünya Gölbaşı’nı İzliyor


AVRUPA ŞAMPİYONALARI SONRASI DÜNYA BİLARDO ŞAMPİYONASI GÖLBAŞI’NDA BAŞLIYOR

17- 19 Şubat 2022 tarihleri ortasında Ankara Gölbaşı’nda düzenlenen 3 Bant Ulusal Gruplar Avrupa Şampiyonası sona erdi. Lider Ramazan Şimşek “14 ülkeden toplamda 21 grubun katıldığı bu turnuvaya mesken sahipliği yapmanın gururunu yaşıyoruz. Sıra dünya şampiyonalarında” dedi.

Ankara Gölbaşı Bilardo Kompleksi’nde 14 ülkeden 21 kadro ve 25 atletin iştirakiyle düzenlenen tertipte final karşılaşmaları yapıldı. İsveç, 3 Bant Avrupa Ulusal Gruplar Bilardo Şampiyonluğunu kazandı. Türkiye’den Tayfun Taşdemir-Lütfi Çenet’ten heyeti ulusal ekip yarı finalde İsveç’e yenildi. Başka yarı finalist İspanya’da Almanya’ya yenilerek şampiyonayı üçüncü olarak tamamladı. Final maçlarının akabinde düzenlenen merasimde dereceye giren kadrolara madalyalarını Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek ile Türkiye Bilardo Federasyonu Lideri Ersan Ercan ve İdare Şurası Üyesi Ümit Özkul takdim etti.

Ödül merasimi sonrası açıklama yapan Gölbaşı Belediye Lideri Ramazan Şimşek; Gölbaşı’nda hayata geçen bu türlü bir tesis ile Avrupa’dan atletleri ve seyircileri ağırlamaktan çok memnuniyet duyduklarını, Dünya şampiyonasıyla da bütün dünyadan daha çok atletin ve seyircinin gelmesini beklediklerini tabir etti. Şimşek kelamlarına şunları ekledi: “Bugün 7 gün sürecek olan Dünya Bilardo Şampiyonası başlıyor. Tüm dünyadan gelen atletlerimizi Gölbaşı’mızda ağırlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Son Dünya Kupası Şampiyonumuz kıymetli atletimiz Semih Saygıner ile Türkiye olmuştu inşallah yeniden bir Türk atlet şampiyonluk kupasını alır ve bizleri gururlandırır. Tayfun Taşdemir, Murat Naci Çoklu, Lütfi Çenet, Semih Saygıner, Can Çapak ve Turgay Orak üzere hayli kıymetli atletlerimizin iştirakleri ile ekibimizin başaracağına olan inancım tam. Avrupa şampiyonasını üçüncülük ile tamamlayan atletlerimize tebriklerimi sunuyorum.”

Bütün dünyanın gözü Gölbaşı’nda

“Hem adaylığım sürecinde hem de başkanlığı devraldığımızda Gölbaşı hak ettiği yerde değil demiştik. Şükür ki Gölbaşımız hak ettiği yere gelmeye başladı. Ersan Lidere bu hoş projeye ön ayak olduğu için teşekkür ediyorum” diyerek kelamlarını şöyle noktaladı: “Dünyada tek olan bir tesisi Gölbaşı’na ve ülkemize kazandırdığımız için çok memnunuz. Bu tertipler sayesinde hem Gölbaşımız tanıtılıyor hem de binlerce sportmen ve seyirci ile ilçe iktisadına büyük katkı sağlanıyor. Otellerimizdeki doluluk oranları yüzde yüze ulaştı. Gölbaşı’mızı artık dünya tanıyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.