Avcılarlı Rabia Avrupa Şampiyonu Oldu


Milletlerarası Muaythai Federasyonu (IFMA) ve Avrupa Muaythai Federasyonu (EMF) iş birliği ile düzenlenen Avrupa Muaythai Şampiyonası, 13-20 Şubat 2022 tarihleri ortasında İstanbul’da gerçekleşti. Ulusal ekiplerde ülkemizi 5 atlet ile temsil eden Avcılar Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Kadrosu Şampiyonadan 1 Altın, 2 Gümüş madalya ile döndü.

AVCILAR BELEDİYESİ SPOR MADALYA’YA DOYMUYOR

Türkiye Şampiyonası’ndan 8 altın madalya ile dönen Avcılar Belediyesi Spor Kulübü Muaythai Kadrosu bu kere Avrupa’yı salladı. 13-20 Şubat 2022 tarihleri ortasında İstanbul’da düzenlenen Muaythai Avrupa Şampiyonası’na 35 ülkeden 650 sportmen katıldı. Türk ulusal kadromuz şampiyonayı grup halinde Avrupa ikincisi olarak tamamlarken; ulusal kadrolarda ülkemizi 5 atlet ile temsil eden Avcılar Belediyesi Spor Kulübü atletleri şampiyonadan 1 Altın, 2 Gümüş madalya ile döndü.

Avrupa Muaythai Şampiyonası 51 kg alt kategorisinde ülkemizi temsil eden Avcılar Belediyesi Spor Kulübü sportmeni Rabia Geliç yarı finalde Yunanistanlı rakibini ezici bir üstünlükle yenerek ismini finale yazdırdı. Finalde Danimarkalı rakibini mağlup eden Avcılarlı Rabia altın madalyanın sahibi oldu.

Avrupa Muaythai Şampiyonası finallerinde; 81 kg üst genç kategorisinde ve 51 kg Yıldız Erkekler kategorilerinde ülkemizi temsil eden Avcılar Belediyesi Spor Kulübü atletleri Kemal Muhsin Şahin ve Baran Genç gümüş madalya kazandı.

Hançerli: “Bu gurur hepimizin”

Şampiyonanın düzenlendiği Gazanfer Bilge Spor Salonu’nda atletlerle buluşan Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli; “Gençlerimiz muvaffakiyetleri ile göğsümüzü kabartmaya devem ediyor. Avcılar Belediyesi Spor Kulübü’ndeki arkadaşlarımız Muaythai Avrupa Şampiyonası’nda kazandıkları madalyalar ile yalnızca bizleri gururlandırmadı, Ulusal ekibimizin da muvaffakiyetini yükseltti. Bu gurur hepimizin. Ben gençlerimizi kutluyorum ve muvaffakiyetler diliyorum. Her geçen gün kendilerine daha büyük amaçlar koyan kardeşlerimin her vakit yanında olacağım.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.