Atasun Optik, Optisyenlik Burs Programı İle Bölümün Geleceğine Katkıda Bulunmaya Devam Ediyor


Atasun Optik’in geçtiğimiz yıl başlattığı Optisyenlik Burs Programı, bu sene de devam ediyor. Optisyenlik mesleğini geliştirmek ve dalın geleceğine katkıda bulunmak üzere hayata geçirilen program kapsamında bursun yanı sıra eğitimler, seminerler ve staj imkanlarıyla gençlere dayanak veriliyor.

Atasun Optik, toplumsal faydayı odağına alarak hayata geçirdiği Optisyenlik Burs Programı ile bu sene de öğrencilerin eğitimine dayanak oluyor. Hem optisyenlik mesleğini geliştirmeyi hem de bölümün geleceğine katkı sunmayı amaçlayan program kapsamında müracaatlar, Şubat ayının sonuna kadar yapılabiliyor.

Programa katılmaya hak kazanan öğrenciler, bursun yanı sıra meslek gelişimlerine katkı sağlayacak seminerlere yahut kurum içi eğitimlere katılabilirken, staj imkanlarından da yararlanabiliyor.

“Nitelikli istihdam gücü yaratmak için çalışıyoruz”

Kesimin gelişimine katkı sağlamayı en değerli öncelikleri ortasında gördüklerini vurgulayan Atasun Optik CEO’su Nihat Aydın, bahisle ilgili şunları söyledi: “Atasun Optik olarak, düzgün görme âlâ görünmeyi herkese ulaştırma misyonumuzla ilerlerken, artı paha yaratan yenilikçi uygulamaları da hayata geçiriyoruz. Bölümün öncü markalarından biri olarak, optisyenlik mesleğinin geleceğine bedel katmak ve bu alanda gençleri desteklemek için çalışıyoruz. Buradan yola çıkarak, nitelikli istihdam gücü yaratmak için geçtiğimiz yıl Optisyenlik Burs Programımızı başlattık. Bunun yanı sıra seminerler, eğitimler ve staj imkanlarıyla çalışma hayatına hazırlıklı olmaları için dayanak verdik. Ayrıyeten bursiyerlerle online görüşme yoluyla bir ortaya gelerek, merak ettikleri soruları yanıtladık. Bu sene de daha fazla öğrenciye ulaşma hedefiyle programımıza birebir süratle devam edeceğiz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.