Musa’nın hayali gerçek oldu


Büyükşehir Belediyesi okuma yazma öğrenmek isteyen Musa’ya ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ projesi kapsamında okuma yazmayı öğretti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine bağlı Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde ‘Hayaldi Gerçek Oldu’ projesi kapsamında yaklaşık 4 yıldır eğitim gören özel ihtiyaçlı Musa Ataş’ın hayali gerçekleşti. Musa artık okuma yazmayı öğrenerek, kendisinden küçüklere de öğrendiklerini öğretmeye başladı. Musa’nın babası Ayhan Aktaş ve ailesi, çocuklarının hayalini gerçekleştirmesinden sonsuz memnunluk duydu.

MUSA ARTIK DERS ÇALIŞTIRIYOR

Musa’nın babası Ayhan Ataş, ‘’Musa özel bir durumundan ötürü ilkokulda okuma yazmayı öğrenemedi. 2018 yılında Cemil Meriç Manisiz Hayat Merkezine başladı. Bu merkezde okuma yazmayı öğrendi. Artık istediği yere kendi başına gidip gelebiliyor. Ayrıyeten Musa’nın ilkokul 1. sınıfa giden yeğeni var. ‘Yeğenine ders çalıştırır mısın?’ diye sordum. Musa artık yeğenine karşılıklı oturup bir öğretmen üzere ders çalıştırıyor. Ben nitekim çok duygulandım. İnanılmaz bir duyguydu’’ kelamlarıyla hislerini aktardı.

ÖĞRENDİKLERİNİ BAHÇESİNDE UYGULAMAYA BAŞLADI

Musa, Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde İŞ-KUR ve KOÜSEM işbirliğince düzenlenen çilek yetiştiriciliği eğitimine katılıp sertifika aldı. Musa’nın babası Ayhan Beyefendi, ‘’Musa, Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde birçok eğitim aldı, zerzevat yetiştirmeyi öğrendi. Kendi bahçemizde de zerzevat yetiştiriyor, bakımlarını yapıyor. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim’’ tabirini kullandı.

HAYAT MERKEZİNDE ÇOK ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER VAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sıhhat ve Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde; okuma yazma, sera ve bahçecilik dersi, mutfak sanatları, el sanatları, seramik, müzik, halk oyunları, vücut eğitimi, drama, bağımsız hayat, bedeller eğitimi, akıl oyunları, mozaik eğitimleri verilmeye devam ediliyor. Bunların yanında gerçekleşen toplumsal ve kültürel aktiviteler özel ihtiyaçlı çocukları hayata hazırlıyor. Cemil Meriç Manisiz Ömür Merkezinde verilen eğitimler ile ilgili 153 Davet Merkezinden ayrıntılı bilgi alınabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.