Kararsız Kripto Paraların Gözü Bugün Ripple Davasında Olacak


Huobi Küresel Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, bugün görülecek olan Ripple davasına değindiği değerlendirmesinde:

“Kripto para piyasalarında tarihi bir gün, Ripple’ın yöneticilerinin mektupları mahkemede açılıyor ve Ripple’ın vaktinde yaptığı XRP satışlarının menkul değer olup olmadığı tarafında bu vakte kadar en net bilgi tahminen de elde edilecek.

Bugünkü duruşma öncesinde SEC lideri Gensler bu davadan vazgeçmeyeceklerini yineledi. Tıpkı vakitte ABD kanadından El Salvador’un ABD için risk yarattığı belirtildi. Tüm bu karmaşanın akabinde Bitcoin 43.000 düzeyine baskılanırken, hala daha inançlı bölgede olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin cüzdanlarında bu düşüşte alımlar yapıldığını görüyoruz. Her ne kadar Ukrayna iyimserliği kısa sürse de bugünkü Ripple duruşması piyasalara istikamet verecek. Zira bir çok kripto para ünitesinin menkul değer olduğunu savunan SEC, eli güçlü ayrılırsa yeni bir satış dalgası gelebilir. Aksi takdirde Ripple’ın aldığı özel hukuk görüşü menkul değer olmadığı tarafında gelirse bu da piyasaları üst istikamette baskılayabilecek. Şimdilik karasız seyrin devam ettiği piyasada yatırımcılar için riskli bir gün. Bu nedenle Bitcoin için 43.300 ve 41.400 dayanakları yakinen incelenecek mümkün yükselişlerin yaşanması için de 45.500 kırılması takip edilecek.” kelamlarına yer verdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.