Güngören Belediyesi Fiyatsız Ruhsal Danışmanlık Hizmeti Veriyor


Güngören Belediyesi’nin uzman grupları tarafından büsbütün fiyatsız olarak sunduğu ruhsal danışmanlık hizmetinden bugüne kadar 3 bin kişi faydalandı. Güngören Belediyesi’ne bağlı Halkla Bağlar Müdürlüğü Aile Müşavere Merkezi, vatandaşlara fiyatsız ruhsal danışmanlık hizmeti veriyor.

Depresyon, aile içi irtibat sorunları, panik atak, çocukluk dehşetleri, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, toplumsal fobi, alt ıslatma, ebeveynlik tavırları, çocuklarda kardeş kıskançlığı, ergenlik devri sorunları, imtihan telaşı üzere rahatsızlık oluşturan hallerin giderilmesinde Güngören Belediyesi Aile Müracaat Merkezi, vatandaşlara fiyatsız dayanak sunuyor. Ruhsal danışmanlık hizmetlerinden bugüne kadar 3 bin Güngörenli vatandaş yararlandı.

Aile İstişare Merkezi’nde 3 uzman psikiyatr tarafından ‘Çocuk Danışmanlığı, Ergen Danışmanlığı, Yetişkin Danışmanlığı, Küme Terapisi ve Aile Terapisi’ bahislerinde danışmanlık hizmeti veriliyor.

Yapılan görüşme ve tetkikler sonucunda ruhsal tedavi ya da psikiyatrik müdahale ihtiyacı olan vatandaşlar vakit kaybetmeksizin hastanelere yönlendiriliyor. Maddi durumu elverişsiz olan vatandaşlara yeniden belediye tarafından takviye olunuyor. Güngören Belediye Lideri Bünyamin Demir, verilen hizmete ait ”Hayat maalesef her vakit yeterli gitmeyebiliyor. Sevinçler kadar acılar da hayatın bir gerçeği.

Hayatımızda birtakım periyotlar kendimizi karamsar ve güçsüz hissedebiliyoruz. İşte böylesi periyotlardan geçen vatandaşlarımıza takviye olmak, yalnız olmadıklarını hatırlatmak için merkezimizde ruhsal danışmanlık hizmeti veriyoruz. Güngörenli kardeşlerimizin hiç çekinmeden başvurabilecekleri ve büsbütün fiyatsız olan hizmetimiz ile her daim vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.