Hayat kurtarmak için birinci yardımın ABC’sini öğreniyorlar!

Maltepe Belediyesi Üreten Engelliler Merkezi’ne gelen Maltepelilere temel sıhhat ve ilkyardım eğitimi verildi. Kalp masajından yapay teneffüse kadar bir dizi temel ilkyardım uygulamalarının anlatıldığı eğitime katılanlar memnuniyetlerini lisana getirdi.

Feyzullah Mahallesi’ndeki Üreten Engelliler Merkezi’ne düzenlenen birinci yardım eğitimini Maltepe Belediyesi Hastane Müdürlüğü’nde misyonlu Hemşire Ömür Güden verdi. Eğitimin emelinin bayanların kullanabilecekleri acil müdahale tekniklerini öğrenmeleri olduğunu belirten Güden, kalp masajı, yapay teneffüs, derslerde yabancı cisim çıkarma, büyüklerde ve çocuklarda temel ömür takviyesi, acil tedavi ve birinci yardım ortasındaki farklar, 112 arandığında neler yapılmalı üzere bahisleri işlediklerini, hayat kurtarma zincirini gösterdiklerini anlattı. “İlk yardımın ABC’si”ni öğretmeye çalıştıklarını aktaran Güden, birinci gün verdiği iki saatlik eğitimin sonunda eğitime katılan bayanların sorularını da cevaplayarak yardımcı oldu.

Bayanlar birinci yardım eğitimi ve öteki kurslar hakkında bilgileri Maltepe Bayan ve Aile Müdürlüğü’nün 0216 458 99 77 no’lu numarasından edinebilecekler.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir