Antalyalı çiftçilere ceviz ve meyve ağacı fidanı dağıtılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması ve vatandaşların üretime teşvik edilmesi gayesiyle dayanaklarını sürdürüyor. Bu kapsamda Elmalı, Korkuteli, Akseki, Gündoğmuş, İbradı, Gazipaşa, Demre ve Kaş ilçelerinde ceviz ağacı fidanı dağıtımı yapılıyor. Kemer, Kumluca ve Elmalı’da ise meyve ağacı fidanı veriliyor.

Büyükşehir Belediyesi, mahallî halkı kalkındırmak ve çiftçilerin eser çeşitliğini arttırarak gelir sevilerini yükseltmek gayesiyle tarıma takviyesini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Daire Başkanlığı bu kapsamda Elmalı, Korkuteli, Akseki, Gündoğmş, İbradı, Gazipaşa, Demre ve Kaş ilçelerinde çiftçilere fiyatsız ceviz fidanı yardımı yapmaya devam ediyor.

CEVİZ FİDANLARI DAĞITILDI

Kaş İlçesi Bezirgan, Yaylakılınçlı, Çamlıova, İkizce, Yaylapalamut mahallelerinde yaşayan çiftçilere ceviz ağacı fidanları teslim edildi. Büyükşehir takımları vatandaşlara fidanların dikiminde yardımcı olurken, bakımı konusunda da bilgi veriyor. Ceviz ağaçlarını teslim alan çiftçiler, Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’e teşekkür ederek, “Zor vakitler geçirdiğimiz bugünlerde ceviz ağacı fidanları bize ilaç üzere geldi” diye konuştu.

YERELDEN KALKINACAĞIZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı, Korkuteli, Akseki, Gündoğmuş, İbradı, Gazipaşa, Demre ve Kaş’ta bugüne kadar 10 binin üzerinde ceviz ağacı dağıtımı yaptı. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, iklim değişikliğine bağlı bölgesel eser yetiştiriciliği konusunda yöre halklarına eğitim, fide-fidan ve tohum dayanaklarının devam edeceğini belirterek, “Ceviz üretimine uygun ilçelerimizde çiftçilerimize sertifikalı ceviz fidanlarımız iyi olsun. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın gelir düzeylerini yükseltmek için her türlü dayanağı vermeye devam edeceğiz” dedi.

ELMALI’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞUYOR

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ziraî Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Elmalı’da ise mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda bölgeye has yabani elma, yabani armut, yabani şeftali ve yabani erik tipi fiyatsız meyve fidanları dağıttı. Elmalı’nın 33 mahallesinde toplam 15 bin adet ağaç fidanını toprakla buluşuyor. Karamık Mahallesi Muhtarı Cahit Çeşide bilhassa kırsal mahallelerde geçimini tarım ve hayvancılık yaparak sağlayan çiftçilere maliyetlerin arttığı bir devirde fidan dayanağı sağlanmasının çok yerinde bir çalışma olduğunu söyledi.

KUMLUCA VE KEMER’E 18 BİN FİDAN

Kumluca ilçesinde de 41 mahalle muhtarına vatandaşlara dağıtılmak üzere elma, armut, erik ve şeftali olmak üzere toplamda 4 bin adet meyve fidanı, Kemer’de ise 14 bin adet meyve fidanı muhtarlara teslim edildi. Kemer ilçesinde muhtarların ve vatandaşların başvurusu üzerine 3.kez meyve ağacı fidanı dağıtımı yapıldı. Fidan takviyesi için Lider Muhittin Böcek’e teşekkür eden muhtarlar vatandaşlara tıpkı gün fidanların dağıtımını gerçekleştirdi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir